Türk tasarımcıların dünyaya açılmasıyla İstanbul, Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere birçok müşteri grubunun da en gözde moda duraklarından biri oldu. Türk moda dünyasının bu cazibesini ve ağırlığını pekiştiren ise Türk modacıların tasarımlarını giyen dünyaca ünlü yıldızların sayısının her geçen gün artması oldu.

Oscar Töreni’nden, Grammy ve Billboard Müzik Ödülleri’ne kadar dünyanın izlediği organizasyonlarda ünlü yıldızların Türk modacıların imzasını taşıyan tasarımları peş peşe giymesi moda otoritelerinin gözlerini Türkiye’deki moda dünyasına çevrilmesine neden oldu. Jennifer Lopez başta olmak üzere Madonna, Lady Gaga, Rita Ora, Michelle Obama, Sarah Jessica Parker, Sienna Miller, Kate Winslet gibi isimler Türk tasarımcıların imzasını taşıyan kıyafetleriyle Türk modacıları yükseltmeye devam ediyor.

Altı kıtada 190 ülkeye ihracat gerçekleştiren tekstil sektörü aynı zamanda dünyanın beşinci büyük hazır giyim tedarikçisi. Birçok modacının da bu pazarda kendine yer bulması ise perakende de hazır giyimde de iddialarını ortaya koymalarından kaynaklanıyor. Avrupa ve Orta Doğu’yla beraber Rusya, Hong Kong’da faaliyet gösteren tasarımcılar yaptıkları yatırımlarla ve özgün, sıra dışı tasarımlarla bu ülkelerde de küresel başarılar elde etmeye devam ediyor.